Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

nie kupujcie dachówki creaton

Blog:  dawidd
Data dodania: 2016-12-23
wyślij wiadomość

Witajcie, wszystkim to czytającym zdecydowanie ODRADZAM zakup dachówek creaton gdyż dachówka nawet w nagannym stanie według tych bezczelnych ludzi jest w porządku!! Gwarancja to pic na wode. Zakupiłem ponad 300 m2 dachówki creaton titania czarna glazura a teraz mam pomarańczowo czarny dach gdyż dachówka jest niedomalowana z boku (czyli cegła, pomarańczowy kolor), jednak wg creatona wszystko jest w porządku. Decydując się na ich dachówke bierzcie pod uwagę że możecie mieć wiele nieprzespanych nocy tak jak ja. Ja na pewno tak tego nie zostawie. Po nowym roku sprawa trafia do sądu oraz zgłosze to do rzecznika praw obywatelskich. Będę ich odradzać gdzie tylko się da. Na mnie zarobili ale sporo teraz stracą potencjalnych klientów gwarantuje to. To perfidni ludzie, jak już im zapłacicie to koniec, jakaby nie była dachówka gwarancji nie uwzględnią, z resztą poczytajcie w internecie ile ludziom krwi popsuli. To perfidni ludzie. Jeszcze raz ostrzegam, omijajcie to ścierwo szerokim łukiem. Jak możecie to uprzedzajcie innych przed tą dachówką bo dosłownie szkoda ludzi. creaton bardziej stawia na marketing niż jakość także nie dajcie się na to nabrać. Znalazłem na pewnym forum osobę z tym samym problemem. Opowiedział mi jego przypadek. przedstawiciele creatona powiedzieli mu że po jakimś czasie kurz i brud osiądzie na tym ceglanym kolorze i nie będzie tego już tak widać!! Czy chcecie taką dachówkę? która musi się ubrudzić aby nie kuła w oczy gdy się na nią patrzy? odpowiedźcie sobie sami. To tyle. Mam nadzieję że komuś ten post uratuje siedzenie bo dla mnie już za późno

Wesołych świąt, dla mnie już tak wesołe nie będą

20Komentarze
zuzana  
Data dodania: 2016-12-23 19:37:05
Szkoda, że masz takie przejścia z tą firmą :/. Ja mam na dachu Creaton Domino, która przypomina kształtem wszystko tylko nie płaską powierzchnię. Ciekawiło mnie, czy wysłali mi taką partię, czy to standard w Creatonie. Ogólnie to nie wygląda jakoś bardzo źle, poza tym miałam większe zmartwienia życiowe w tym czasie i nawet nie myślałam o reklamacjach. Wstaw jakieś zdjęcia dachu bądź dachówek, to lepiej zobrazuje problem i ewentualnie bardziej uświadomi przyszłych klientów.
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-23 20:27:44
A my mamy Creaton Titania kolor łupek i jesteśmy bardzo zadowoleni.
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-12-23 20:40:30
to jak rzut monetą, uda się albo nie. Lepiej wziąć tam gdzie nie trzeba liczyć wyłącznie na szczęście
odpowiedz
Odpowiedź do inwestorzy-amatorzy4
bigdogg  
Data dodania: 2016-12-23 20:31:53
Nie zazdroszczę. Może zamiast do przedstawiciela firmy uderz bezpośrednio do producenta ? Przykład z mojej branży. Hurtownia sprzedająca dany towar odrzuciła reklamację. Klient zadzwonił bezpośrednio do producenta i bez problemu uznali ta reklamację. W sumie nic Cię to kosztować nie będzie, a może coś wywalczysz? Życzę powodzenia i mimo wszystko Wesołych Świat.
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-12-23 20:36:49
przedstawiciel był na budowie, powiedział że z czymś takim jeszcze nie miał do czynienia, porobił zdjęcia i powiedział że creaton raczej zrobi z tym porządek i jeszcze mi obniży cenę. Jak się skończyło- doskonale przedstawia opis. Tak czy siak, obydwóch zgłaszam do rzecznika praw obywatelskich no i pewnie do sądu
odpowiedz
Odpowiedź do bigdogg
ojo17  
Data dodania: 2016-12-23 21:20:20
Współczuje
Witaj, współczuje Ci gdyż creatona gwarancja nie uwzględnia różnic koloru czy tez odbarwień. Proponuje jeszcze jak nie jest za późno bys załatwił sobie pisemna gwarancje z creatone a pózniej szybko ruszał z atakiem na nich.
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
Data dodania: 2016-12-23 21:01:28
W twojej sytuacji to raczej rzecznik praw konsumenta. Spróbuj im wysłać pismo przedprocesowe wzywając do usunięcia usterek/zwrotu należności czy co tam innego chcesz od nich.
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-23 21:19:28
Tez mamy Titanie glazura i faktycznie nie jest dokładnie domalowana na brzegach ale po położeniu na dachu nic nie widać.
odpowiedz
amber4  
Data dodania: 2016-12-23 21:41:24
u nas tak samo jak u sylwunii czyli ok
odpowiedz
Odpowiedź do sylwunia
ojo17  
Data dodania: 2016-12-23 21:23:23
Dach
Jak możesz to podrzuć na emaila lub na bloga zdjęcia dachu. P. S. Czy dekarze kryjąc dach urzywali dachówek z różnych palet i różnych paczek ? Dzięki.
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-24 09:01:48
Przykro mi,że tak się stało.... mam nadzieję, że jakoś uda się ten problem rozwiązać... z tego co słyszałam takie rzeczy zdarzają się przy ceramice... stąd podobno lepsza cementowa bo jest barwiona w materiale. Trzymam kciuki za pomyślność rozwiązania tej sprawy. Wesołych Świąt mimo wszystko! :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-25 13:55:03
My tez mamy Creaton Titanie czarna glazura i jestesmy zadowoleni daszek wyglada tak jak chcielismy Bardzo ładnie, mozna zobaczyć na blogu.Szkoda że u was poszło coś nie tak. zyczymy pozytywnego roztrzygniecia sprawy POZDRAWIAMY
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-12-25 20:21:56
z ciekawości przeglądnąłem i powiem że u Was wygląda to w porządku. Ja nie twierdzę że creaton sprzedaje same trefne dachówki. Ja po prostu nie mogę ścierpieć że gdy trafi się dachówka wadliwa to oni udają że wszystko gra. creatonowa gwarancja tak naprawde nie istnieje bo nie uwzględnia nawet łaciatego dachu ani odprysków/pęcherzy/przebarwień/zadziorów które mają 9milimetrów..ani jak widać niedomalowanej dachówki. Gdyby po mojej reklamacji przyjechali, uznali reklamacje, wymienili dachówkę to ja bym uznał że tematu nie było. Jednak oni mają za nic klienta. Zapłacił? to niech spada i sam sobie teraz radzi. Zachowanie niegodne producenta który uważa się za lidera w dziedzinie pokryć dachowych
odpowiedz
maciejz
Data dodania: 2016-12-27 19:37:09
Ja mam titanię grafit, bez angoby, no i jest ładna, cała czarna. Było trochę popękanych, ale dostałem zwrot pieniędzy za nie. Nawet nie musiałem odwozić ich do punktu zakupu. Jak jest niedomalowana dachówka, to powinna być reklamacja uznana. Tak uważam. Może pokaż zdjęcia, jak to u ciebie wygląda?
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
konat77  
Data dodania: 2018-09-17 15:40:10
creaton
Jeżeli produkt posiada wady fizyczne to przecież można skorzystać z rękojmi. Dużo prostsze i pewniejsze rozwiązanie niż gwarancja i do tego jest ustawowo opisana. Sprzedawca nie może jej odrzucić. Z innej strony - skoro widać na dachu, że jest różnokolorowa, to mając dostawę na palecie widziałbym pewnie taką różnice i odesłał całe palety od razu do hurtowni. Jak u brata budowaliśmy to porównywaliśmy nawet dachówki z różnych palet by mieć pewność że mają ten sam odcień.
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
maciejz
Data dodania: 2016-12-27 19:44:43
O, tu jest test: http://forbot.pl/blog/artykuly/recenzje/ilife-v7s-autonomiczny-odkurzacz-z-gearbest-id17341 ale są różne modele automatyczne, nie tylko ten konkretny
odpowiedz
Data dodania: 2017-12-13 22:47:57
Coś działasz z tematem dalej? Napiszesz?
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2017-12-14 00:57:36
wywalczyłem jedynie marne 600zł zwrotu za spreye które kosztowały pare zł więcej. Niestety cała budowa jest tylko na mojej głowie i nie byłem/jestem w stanie dodatkowo walczyć z nimi. Już samo ogarnianie budowy pracowanie pilnowanie przeliczanie oczekiwanie mnie bardzo obciąża i wykańcza. Tobie natomiast życzę abyś prześlizgnęła się przez nieprzyjemne momenty budowlane;>)
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona
Data dodania: 2017-12-18 07:38:30
Mnie sprzedawca powiedział wprost, że Wienerberger Orea 9, płaska dachówkę sprzedaje deweloperów, bo prosta nie jest i na prywatny dach nie radzi...
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
olaik  
Data dodania: 2018-09-21 19:31:04
A to nie jest właśnie tak, że przez pierwsze dwa lata lepiej takie wady reklamować jako rękojmie a nie korzystać z gwarancji producenta? Wydaje mi się, ze dużo szybciej miałbyś załatwioną sprawę z dachówką Creatona. Pewnie po prostu trafiłeś na taką partię towaru, bo osobiście widziałem dach z ich dachówkami i z dołu (nie byłem przy układaniu) wyglądało to bardzo dobrze. Żadnych przebarwień ani jakiś krzywizn.
odpowiedz

Little Mission D - ściany działowe: Complete

Blog:  dawidd
Data dodania: 2016-11-26
wyślij wiadomość

Hej

Dnia dzisiejszego zostały zakończone prace nad ściankami działowymi. W środku zaczyna to już powoli wyglądać, zaryzykuje nawet stwierdzenie że troszke domowo się zrobiło w niektórych częściach domu. Dokonałem kilka zmian co do ścian działowych z których jestem bardzo zadowolony. Nie wiem tylko gdzie wepchnąć pralke heheh , chyba będę musiał kupić jakąś mniejszą wersję pralki i zabudować gdzieś pod zlewami w łazience:)  tak jak przypuszczałem została mi jedna paleta suporexu, czyli zużyłem około 85-90m2. Wpis zakańczam tak dla odmiany świeżą porcją zdjęć :) (pierwsze zdjęcie obrazuje dokonane zmiany w ustawieniu ścian działowych)



blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


7Komentarze
Data dodania: 2016-11-27 20:02:08
No pięknie :) Faktycznie, w takim momencie już zaczyna się robić "domowo" :) już zaczyna być widać co i jak :) i można poczuć jak to będzie funkcjonowało :) Pięknie! :) Pozdrawiam!
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-11-28 12:34:17
zdaje sobie sprawę że domowo to trochę przesadzone słowo:D natomiast na pewno jest to dość przełomowy moment:) dziękuję i również pozdrawiam:)
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2016-11-29 09:08:28
Zachwyty nad własną budową, to żadna przesada, a wręcz obowiązek ;) jest domowo! I jest super! :) Oby do przodu! :)
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
Data dodania: 2016-11-27 21:36:27
Pamiętam ten etap u nas :) cieszyłam się jak dziecko :D gratuluję postępów :) co planujecie jeszcze w tym roku zrobić? :) Pozdrawiam, Madzia :)
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-11-28 12:39:11
No fajnie by było mieć już dach w tym roku (taki był plan) ale nie wiem jak to będzie. Pozdrawiam również:)
odpowiedz
Odpowiedź do endo2wroclaw
Data dodania: 2016-11-28 12:53:35
Trzymam kciuki, by plan wypalił :D nic jeszcze straconego! :)))))
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
Data dodania: 2016-12-19 10:48:37
Dodaję do obserwowanych, bo Nasz domek to połączenie domku "TK28a" i domu "przy słonecznej". Lubię podpatrywać podobne inwestycje :)
odpowiedz

Mission C - strop, podciągi, słupy: Complete

Blog:  dawidd
Data dodania: 2016-11-21
wyślij wiadomość

Uszanowanko

Chciałbym szybciej kompletować te missiony ale jak wiemy to nie takie proste:)

Na placu budowy niby zrobiono pare kroków do przodu choć nie widać tego tak bardzo. Udało mi się nareszcie oszczędzić trochę grosza zmieniając strop gęstożebrowy teriva na strop gęstożebrowy granord. Oszczędności są spowodowane faktem iż na strop granord wymaga mniej stali oraz mniej betonu. Tak dokładnie to strop kosztował 13700zł (belki oraz pustaki) do tego siatka ze stali 1,2m x2,4m fi 4mm (116sztuk=1700zł)+trochę prętów żebrowanych fi 12 za około 400-500zł (dodatkowo jeszcze trzeba było stali na podciągi oraz słupy za około 1400zł) a to wszystko zalane 25m3(dość sporo, liczyłem na max 20m3) betonu który kosztował 5350zł . Skompletowany strop kosztował mnie razem 21250zł (plus minus pare zł). Teriva kosztowałby mnie z 25tyś+ więc cztery tysiączki zostały w kieszeni:). Strop był zalewany po 16 dlatego część wylewki robiona była po zmroku na halogenach bo goście z betoniarni przyjechali z opóźnieniem.. to jeszcze pół biedy gdyby nie fakt że po tym zmroku halogen przestał działać i robotnicy ratowali się latarkami przez co wylewka nie została idealnie wygładzona (jednakże nie ma się co tym przyjmować, i tak pójdzie na to ocieplenie i panele czy coś w tym stylu. Zapomniałbym wspomnieć że strop jest zalany także nad tarasami. Ścianki działowe będą z suporexuktórego zamówiłem aż 100m2 (troche mi pewnie zostanie:)) No i na koniec wspomne że w 150tyś się nie zmieszczę do SSO, to smutne ale się z tym liczyłem. W sumie to uważam że mógłbym ten dom wybudować za 140-145tyś za SSO lecąc na najtańszych materiałach ale myślę, to znaczy uważam, że nie warto oszczędzać za wszelką cenę. Ok, na koniec porcyjka zdjęc która być może będzie komuś pomocna:) Jak ktoś ma jakieś pytania niech zadaje, chętnie odpowiem. Kolejny wpis za jakiś czas, pozdrawiamblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl



Mission B - Sciany nośne: Complete

Blog:  dawidd
Data dodania: 2016-10-22
wyślij wiadomość

Yo

Od ostatniego tygodnia na budowie poczynione zostałe niemałe postępy. Sciany urosły do jedenastu warstw pustaków i czekają na strop:) Opiszę po krótce jakie materiały wybrałem i dlaczego takie a nie inne. Dom jest budowany pustakiem ceramicznym EDER, jest droższym materiałem ale lepszym pod kilkoma względami takimi jak fakt że się nie kruszy, jest precyzyjniej produkowany (nie jest krzywy) co za tym idzie lepiej się nim buduje (sam wykonawca polecił mi go). Jednak najbardziej przekonał mnie fakt że EDER znacznie lepiej wypada na tle pozostałych w kategorii przenikania ciepła. W porównaniu do Porothermu (współczynnik przenikania ciepła = 1,03) Eder ma 0,80 co za tym idzie dom będzie jeszcze cieplejszy. Jednak żebym nie został źle zrozumiany, inne pustaki ceramiczne są także dobrym materiałem do budowy. Ja tylko porównałem sobie parametry i zdecydowałem się troche dołożyć i mieć z Ederu. Zakupiłem 2000 sztuk za 10000zł ((5zł szt). Taka sama ilość Porothermu kosztowałaby mnie około 7000zł (3,50zł)) i okazało się że kupiłem o 4 palety za dużo (288szt), na szczęście można zwrócić nadwyżkę:)

Zauważyłem że dla wielu liczą się najbardziej koszty więc coś napiszę w tym temacie.

Mój plan jest taki aby SSO zrobić za 150tyś, nie mam i nie robiłem kosztorysu szczegółowego. Nie wiem jaki będzie ostateczny wynik ale intuicja mi podpowiada że mam szansę z wyznaczonym wynikiem zakończyć SSO:) Samo osiągnięcie wyniku jaki się początkowo założyło to ogromny sukces. Ludzie najpierw liczą, później się okazuje że owy kosztorys rozjechał się o 20% i jest kłopot, dlatego ja nic nie liczę, nie planuję, za to negocjuje ceny i udało się sporo wynegocjować jakby zliczyć wszystko co do tej pory wynegocjowałem. Zobaczymy jak to się skończy, jestem spokojny:)

Mógłbym wspomnieć o stropie i oszczędności jakie bym chciał dzięki niemu uzyskać jednak chyba trochę za szybko aby zagłębiać teraz ten temat.

Fundamenty nadal stoją w wodzie i nie ma jak zająć się klejeniem styropianu. Swoją drogą ten brud na dysperbicie który się wytworzył w międzyczasie ma jakiś pływ na cokolwiek, trzeba będzie to dokładnie czyścić przed klejeniem czy może tak zostać?

To na tyle dzisiaj, kolejny wpis być może już za pare tygodni:)blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

9Komentarze
linda  
Data dodania: 2016-10-22 19:00:34
Eder - fajnie :) Patrząc na robotę murarzy to jak na eder to strasznie dużo zaprawy. Z tego co się orientuję to powinno być jej 3mm tzn nie powinno widać jej na murze wcale... ale w polsce chyba jeszcze nie wszyscy tak ederem murują. W jakim województwie nie ma problemów z dostaniem tego pustaka? pozdrawiam
odpowiedz
magic
Data dodania: 2016-10-25 23:46:06
pustaki
Ciężko jest murować na 3mm zaprawę skoro pustaki mają krzywizny. Sąsiad miał murować z Edera na cienkie spoiny i poległ po trzeciej warstwie, bo zgubili poziom... od tych krzywizn. Jakość materiału może i mają dobrą, ale precyzja docinania jest o wiele lepsza w Porothermie.
odpowiedz
Odpowiedź do linda
dawidd  
Data dodania: 2016-10-28 13:10:50
Eder którego kupiłem jest równiutki jak klocki lego:)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
linda  
Data dodania: 2016-10-28 18:45:20
to jakis ewenement chyba. Wystarczy położyć obok siebie porotherma (czy innego popularnego pustaka) i eder-a. Eder wyglada jak z fabryki, a reszta jak samoróbka z garażu...
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-07-15 22:28:25
Eder
Kolega nie wie co mowi w temacie Edera,3 mm to robi sie na kleju a nie na zaprawie,do kleju sa inne pustaki eder+ w gratisie jest klej i specjalna maszynka do jego rozprowadzania...
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2016-10-23 11:48:41
no pięknie :) fajnie to wygląda :) Oby pogoda dopisywała na dalsze prace! :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-28 12:55:49
Piękny widok. SSO idzie bardzo szybko i cieszy oko a później zaczyna się wyhamowywanie :)
odpowiedz
ojo17  
Data dodania: 2016-10-30 14:57:55
...
Jak postęp ze stropem ? Kiedy cieśla przychodzi i na kiedy przewidziany jest dekarz ? Jaki produkt wybraliście na dach ? Ściany ładnie wyglądają :-) oby tak dalej.
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-10-30 19:45:17
średnio idzie, dopiero skończyli kręcić druty na słupy i podciągi. Nie biore innych firm na każdy etap budowy, wszystko robi jedna firma. Co do dachówki, bo chyba to masz na myśli jeszcze nie wybrałem ale mam swój cichy typ:)
odpowiedz
Odpowiedź do ojo17

Mission A - Fundamenty: Complete

Blog:  dawidd
Data dodania: 2016-10-10
wyślij wiadomość

Powitanko

Dnia dzisiejszego zrobiona została długo wyczekiwana wylewka takzwanego chudziaka. Napisałem długo wyczekiwana ponieważ od prawie dwóch tygodni co chwila pada deszcz i ciężki sprzęt nie mógł wjechać na miejsce budowy.. Dzisiaj dopiero wjechali a i tak się zakopali... no ale jak już wyjeżdżali po robocie (jak już wyjechała druga betoniarka i wjechała trzecia to jeszcze nasiąknięta wodą ziemia dość mocno się rozbiła i zrobiło się błoto które ostatecznie wciągnęło opone i wyjazd jednej z maszyn okazał się niemożliwy, ale wjechali na własną odpowiedzialność i sami sobie załatwiali wyjazd. Chyba po cichu sądzili że opłace coś co ich wyciągnie bo coś tam wspominali że trzeba będzie to trzeba opłacić ale przypomniałem im że ustalaliśmy że wjeżdżają na własne ryzyko. Teraz porusze temat kosztów. Od początku miałem cichą nadzieję że zmieszczę się w kosztach 30tyś za fundamenty jednak niestety nie udało mi się osiągnąć tego ambitnego wyniku. Może i by się udało jak bym zrezygnował z niektórych materiałów i kupił gorsze ale jak to niemal każdy wykonawca powtarza: na fundamentach się nie oszczędza. Na wylewke poszło 23m3 betonu (do zalania było 14cm głębokości powierzchni). To co zostało (a zostało jakieś 0,5m3) zostało wlane w słup tarasowy a reszta w miejsce przyszłego tarasu. Wykonawca polecił mi utopenie w betonie paru groszy na szczęście i tak też zrobiłem (widać to na czwartym zdjęciu od dołu). Na ten moment styropianu jeszcze nie kleili bo wszędzie mokro wszędzie woda.. Wykonawca zrobi w międzyczasie jak się sucho zrobi. Do ubicia przed zalaniem kupiłem mieszankę bazaltową która wspaniale się zagęszcza i ma lepsze właściwości izolacyjne niżeli piach, a co za tym idzie wyszło ponad 230ton zanim było go wystarczająco w fundamencie. Koszty były niemałe ale uważam że było warto, wygląda naprawdę solidnie a ubite że ma się wrażenie że idzie się po asfalcie. Rozpisałem się a miałem  poruszyć temat kosztów:) 

Wynik: 35700zł 

(jednakże nieco ponad 1000zł zwrotu dostanę gdy oddam 22 palety po bloczkach betonowych) czyli 34700zł jednak w kosztach wpisuje 35700zł gdyż jeszcze tego tysiaka nie odzyskałem. Z drugiej strony koparkowy będzie musiał jeszcze wjechać i podsypać ziemie pod fundamenty (gdy wykonawca położy styropian+folie kubełkową), dodatkowo wyrównać teren ( z jednej strony fundamentu ziemia jest z 6cm niżej niż fundament a z drugiej strony fundamentu ziemia jest z 30cm niżej więc tu mi dojdą koszta za cały dzień pracy koparki i koparkowego czyli z 800zł w koszta fundamentu trzeba będzie dać. Zrówna się to z odzyskaniem pieniędzy z palet:) Wrzucam zdjęcia i zakańczam ten wpis bo pewnie i tak mało kto doczytał do tego momentu:)

Cieszę się że pierwszy etap za mną, czas teraz na kolejny, pozdrawiam:)
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

9Komentarze
maleksandra
Data dodania: 2016-10-10 21:03:07
Dobra robota:)
Zawsze czytam do końca i gratuluję dobrej roboty. My zaczynamy budowę w przyszłym roku i każde wpisy są na wagę złota! Gratuluję! Wygląda fantastycznie!
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-10-10 21:18:18
To fajnie że się komuś przydaje to co umieszczam i dzięki za miłe słowa:)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2016-10-10 21:27:07
Też doczytałam do końca :) Gratuluje :) teraz już dooooo góry :) i będzie pięknie! Pogoda ma dopisywać więc i robota powinna iść :) Pozdrawiam!
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-10-10 22:17:11
no ta pogoda sobie nieładnie pogrywa, jest takie bagno że będzie problem nawet z dostawą pustaków ceramicznych ponieważ na ten moment nie mam jeszcze docelowej drogi, dojeżdżam bokami i jest dramat jak popada (nie tak jak u Pana że dojazd od drogi:D), ale jestem optymistycznie nastawiony. Dzięki i wzajemnie pozdrawiam oraz obserwuje Wasze poczynania:)
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2016-10-11 10:29:25
U nas niby jest dojazd z drogi, ale i tak jest kaszana, bo droga bardzo wąska i samochody z piachem ledwo się mieściły w bramę, a poza tym mamy podejście tylko z jednej strony, więc też lipa :( i bloczki dlatego nam wstawiali przez płot z pola sąsiada :P a teraz sąsiad pole zaorał i z bloczkami na piętro będzie lekki problem.... :) ale cóż... nie pierwszy i nie ostatni :) Ważne, żeby Nam wszystkim pogoda dopisywała to wszystko inne jakoś się da zrobić :) Pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do dawidd
ojo17  
Data dodania: 2016-10-14 21:47:31
.
Jeszcze jedno krótkie pytanie a mianowicie W jakim celu zaszalowales i nie wylałeś chudziaka ??
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-10-14 21:56:46
wylane jest tylko nie widać:) W przyszłości ma to być jaccuzi w podłodze (może dziwić Cię miejsce, wszak powinien być tam pokój, ale ja właśnie tam robie łazienkę, bo chcę dużą a ta w projekcie w najmniejszym stopniu nie spełniała moich oczekiwań)
odpowiedz
Odpowiedź do ojo17
ojo17  
Data dodania: 2016-10-16 19:02:16
II Etap
Witam, kiedy planujesz kolejny etap budowy oraz z czego będziesz robił ściany nośne ? Dodatkowo czy zamierzasz nadbudowywac pustak nad stropem i z czego strop?
odpowiedz
dawidd  
Data dodania: 2016-10-20 16:01:07
Witam ponownie, kolejny etap budowy jest w realizacji, ściany z pustaka ceramicznego. Nie będę nadbudowywał, nie widzę potrzeby, pozatym taka nadbudowa psuje atrakcyjny wygląd domku. Strop gęsto żebrowy tyle że nie Teriva a Granord. Nowy wpis będzie zawierał bardziej szczegółowe informacje:)
odpowiedz
Odpowiedź do ojo17
dawidd
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 35282
Komentarzy: 87
Obserwują: 25
On-line: 9
Wpisów: 11 Galeria zdjęć: 133
Projekt TK28
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2018 lipiec
2017 grudzień
2017 sierpień
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 lipiec
2016 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik